Click here to subscribe to TexasTrack.com and support this site


2007 James Smith Invitational

September 20, Midlothian

Thanks to Cindy Williams for this report.

WOMEN'S 4A - 5A V (Team Results) -- Dallas Skyline 79; Midlothian 89; Brewer HS 96; Crowley High 145; Guyer HS 163; North Crowley 185; Joshua 214; Cedar Hill 249; Mesquite Poteet 258; Arlington HS 267; McKinney HS 271; Arlington Seguin 274; Killeen Shoemaker HS 288; Irving MacArthur 289; Red Oak 291; Lancaster 321; Waxahachie 406; Waxahachie JV 517.

WOMEN'S 4A - 5A V (Individuals) -- 1. Carly Kitts, Midlothian , 12:09.0; 2. Hanna Rice, Timberview, 12:09.5; 3. Megan Williams, North Crowley , 12:13.0; 4. Kurstin Draper, Brewer HS, 12:38.0; 5. Danisha Hicks, North Crowley , 12:41.0; 6. Jazmine Cano, Brewer HS, 12:45.0; 7. Courtney Preston, Crowley High, 13:00.0; 8. Erin Bersi, Granbury HS, 13:02.0; 9. Rocio Martinez, Irving High, 13:06.0; 10. Jasmine Webb, Dallas Skyline, 13:06.5; 11. Ryland Pittenger, Mesquite Poteet, 13:06.8; 12. Raqui Arellano, Guyer HS, 13:07.0; 13. Teresa Smith, Ennis HS, 13:07.5; 14. Brittany Jolly, Dallas Skyline, 13:09.0; 15. Emily Barnes, Ennis HS, 13:12.0; 16. Erica Aghedo, Arlington Seguin , 13:16.0; 17. Baylie Hill, Midlothian , 13:18.0; 18. Danielle Burchett, Arlington Seguin , 13:19.0; 19. Sarah Ballard, Joshua, 13:20.0; 20. Ameesha Washington, Lancaster, 13:20.5; 21. Breanna Brown, Dallas Skyline, 13:22.0; 22. Jordan Sartain, Mesquite Poteet, 13:23.0; 23. Kayla Lister, Midlothian , 13:28.0; 24. Sharne Glover, Cedar Hill, 13:30.0; 25. Daisha Adams, Crowley High, 13:32.0; 26. Aileen Mokuria, Dallas Skyline, 13:33.0; 27. Taylor Chancellor, Red Oak, 13:34.0; 28. Taylor Bennett, McKinney HS, 13:37.0; 29. Diana Lopez, Brewer HS, 13:43.0; 30. Jacelyn Lassiter, Dallas Skyline, 13:45.0; 31. Meridith Davis, Midlothian , 13:51.0; 32. Venessa Jackson, Killeen Shoemaker HS, 13:52.0; 33. Felicia Howard, Guyer HS, 13:54.0; 34. Caitlin Owens, Guyer HS, 13:56.0; 35. Hailee Richard, Joshua, 13:57.0; 36. Kaylie Frost, Brewer HS, 13:59.0; 37. Alyssa Mayben, Midlothian , 13:59.3; 38. Esperanza Lopez, Brewer HS, 13:59.6; 39. Kirby Pendley, Brewer HS, 13:59.8; 40. Ariel Flanagan, Irving MacArthur, 14:00.0; 41. Kelsey Sheldon, Arlington HS, 14:01.0; 42. Stevie Ray, Granbury HS, 14:01.5; 43. Michaelynn Tervort, Guyer HS, 14:01.9; 44. Maria Cardona, Crowley High, 14:02.0; 45. Stacy Harvick, Crowley High, 14:05.0; 46. Paige Duggins, Cedar Hill, 14:05.5; 47. Adrianna Henderson, Lancaster, 14:08.0; 48. Susan Taylor, Crowley High, 14:09.0; 49. Whitney Hall, Mesquite Poteet, 14:13.0; 50. Kalisha Walters, McKinney HS, 14:13.3.

 51. Aspen Riser, Cedar Hill, 14:14.0; 52. Marianna Franco, Irving MacArthur, 14:16.0; 53. Daria Ilic, North Crowley , 14:17.0; 54. Peyton Hieb, Granbury HS, 14:18.0; 55. Eric Arroyo, Irving MacArthur, 14:19.0; 56. Alyssa Ceja, Arlington HS, 14:20.0; 57. Ashley Atchison, Joshua, 14:22.0; 58. Sierra Reams, Joshua, 14:23.0; 59. Caroline Clifton, Waxahachie, 14:27.0; 60. Shanice Brathwaite, Killeen Shoemaker HS, 14:28.0; 61. Emma Giles, Arlington HS, 14:28.5; 62. Erika Jimenez, Killeen Shoemaker HS, 14:30.0; 63. Melissa Garza, Killeen Shoemaker HS, 14:31.0; 64. Brandi Smith, Red Oak, 14:32.0; 65. Mackenzie Graham, Ennis HS, 14:34.0; 66. Billie Mansfield, Granbury JV, 14:35.0; 67. Alexis Thurman, Arlington HS, 14:35.5; 68. Courtney Eberhart, Cedar Hill, 14:35.8; 69. Zainab Al Sayegh, Guyer HS, 14:36.0; 70. Annayancy Esparza, Red Oak, 14:36.5; 71. Callie McCool, Midlothian , 14:37.0; 72. Yevette Bessent, Joshua JV, 14:38.0; 73. Sasha Monrial, Arlington Seguin , 14:39.0; 74. Octavia Woodard, North Crowley , 14:40.0; 75. Flor Tovar, Irving MacArthur, 14:40.5; 76. Alexa Silvers, McKinney HS, 14:42.0; 77. Kat Beach , Irving High, 14:42.5; 78. Melody Maxson, McKinney HS, 14:44.0; 79. Melissa Gonzalez, North Crowley , 14:44.4; 80. Shauni Brown, Joshua, 14:48.0; 81. Rawan Fattal, Arlington HS, 14:49.0; 82. Danica King, McKinney HS, 14:49.5; 83. Jennifer Washington, Crowley High, 14:50.0; 84. Vicki Huerta, Midlothian , 14:51.0; 85. Amanda Bermejo, North Crowley , 14:51.3; 86. Madison Narramore, Red Oak, 14:51.7; 87. Margie Aguinaga, Irving High, 14:52.0; 88. Destiny LaRue, Red Oak, 14:54.0; 89. Denisha Love, Lancaster, 14:56.0; 90. Courtnie Allen, Mesquite Poteet, 14:57.0; 91. Katherine Kreusel, Granbury HS, 14:59.9; 92. Rebecca Chagnon, Waxahachie, 15:03.0; 93. Taylor Nahoolewa, McKinney HS, 15:04.0; 94. Gabby Hernandez, Crowley High, 15:05.0; 95. Haley Cheshier, Red Oak, 15:06.0; 96. Reanna Jacob, Red Oak, 15:07.0; 97. Cassi Davis, Arlington HS, 15:08.0; 98. Calleigh Morales, Ennis HS, 15:10.0; 99. Monica Jaramillo, Waxahachie, 15:13.0; 100. Annifer Flores, Cedar Hill, 15:15.0.

 101. Daniell Tesei, Waxahachie, 15:16.0; 102. Taylor Wernert, Guyer HS, 15:22.0; 103. Julizza Bryant, Cedar Hill, 15:23.0; 104. Taneeka Henderson, Lancaster, 15:29.0; 105. Amy Renner, Joshua, 15:30.0; 106. Melissa Chaheine, Ennis JV, 15:30.2; 107. Tyesha Hill, Waxahachie JV, 15:32.0; 108. Michelle Rodriguez, Arlington Seguin , 15:37.7; 109. Elizabeth Rose, Arlington Seguin , 15:38.0; 110. Tyeesha Gatson, Lancaster JV, 15:38.7; 111. Hannah Shearon, Granbury JV, 15:39.0; 112. Karen Cardenas, Irving MacArthur, 15:40.0; 113. Areli Mendoza, McKinney HS, 15:47.0; 114. Toni Johnson, Killeen Shoemaker HS, 15:56.0; 115. Danielle Johnson, Lancaster, 15:57.0; 116. Sharvell Davis, Waxahachie JV, 15:58.0; 117. Jarmen Richards, Killeen Shoemaker HS, 16:00.0; 118. Karina Zamora, Arlington HS, 16:03.0; 119. Moriah Scott, Cedar Hill, 16:04.0; 120. Morgan Calvert, Waxahachie, 16:12.0; 121. Nicholle Hiddleston, Waxahachie, 16:16.0; 122. Ana Martinez, Irving MacArthur, 16:17.0; 123. Kelly Blackmon, Waxahachie JV, 16:32.0; 124. Lacey Burnett, Waco University , 16:34.0; 125. Ashley Graf, Guyer HS, 16:36.0; 126. Jerrica Jaramillo, Waxahachie, 16:55.0; 127. Vanette Washington , Waxahachie JV, 16:58.0; 128. Shavaughn Brathwaite, Killeen Shoemaker HS, 17:01.0; 129. Breana Bibbles, Waxahachie JV, 17:02.0; 130. Hali Crutchfield, Mesquite Poteet, 17:04.0; 131. Maria Ibarra, Waco University , 17:24.0; 132. Alyssa Gonzalez, Waco University , 18:14.0; 133. Noemi Gonzalez, Waco University , 18:23.0; 134. Shaquilla Hall, Waxahachie JV, 19:09.0

WOMEN'S 1A - 3A V (Team Results) -- Hamilton High 28; Gatesville 62; Midlothian 64; Lake Worth 104; Ovilla Christian 147; Hillsboro High 172; Gateville #2 173; Ferris 210.

WOMEN'S 1A - 3A V (Individuals) -- 1. Maeci McPherson, Godley, 13:04.0; 2. Amber Weems, Hamilton High, 13:17.0; 3. Campos , Gatesville, 13:32.0; 4. Christine Rosales, Lake Worth , 13:33.0; 5. Ament, Gatesville, 13:38.0; 6. Cortney McFarlin, Godley, 13:42.0; 7. Nicole Wenzel, Hamilton High, 13:42.4; 8. Lacy Massey, Godley, 13:48.0; 9. Mackenzie McLellan, Godley, 13:53.0; 10. Angel Banda, Hamilton High, 13:59.0; 11. Shelby Pardy, Hamilton High, 14:07.0; 12. Chayanne Boelter, Midlothian , 14:13.8; 13. Kiuana Brand, Hamilton High, 14:14.0; 14. Tori Adame, Ovilla Christian, 14:22.0; 15. Lorrin Kale, Rio VIsta HS, 14:23.0; 16. Natalie Coronado, Midlothian , 14:26.0; 17. Morphet, Gatesville, 14:36.0; 18. Ana Castenada, Hillsboro High, 14:48.0; 19. Ashley Slovak, Midlothian , 14:51.0; 20. Katie Martin, Rio VIsta HS, 14:56.0; 21. Katelyn Howard, Midlothian , 14:58.0; 22. Jennifer Carey, Midlothian , 14:59.0; 23. Sarah Snider, Midlothian , 15:06.0; 24. Alemadariz, Gatesville, 15:06.9; 25. Amy Williams, Ovilla Christian, 15:18.0; 26. Caitlyn Bedwell, Hamilton High, 15:19.0; 27. Alex Housden, Hamilton High, 15:19.5; 28. Jennifer Rosales, Lake Worth , 15:20.0; 29. Tab Fuller, Rio VIsta HS, 15:20.4; 30. Danielle Sanchez, Lake Worth , 15:32.0; 31. Jamie Fulton, Palmer HS, 15:36.0; 32. Jennifer Medina, Ovilla Christian, 15:40.0; 33. Brittany Berg, Midlothian , 15:45.0; 34. Smart, Gatesville, 15:56.0; 35. Karina Garcia, Lake Worth , 15:57.0; 36. Lyndsey, Gatesville, 15:59.0; 37. Audrey Pope, Lake Worth , 16:06.0; 38. Jessi Gallando, Ferris, 16:11.0; 39. Adriana Blanco, Lake Worth , 16:15.0; 40. Barney, Gateville #2, 16:30.0; 41. Noyes, Gateville #2, 16:40.0; 42. Emily Pittman, Hillsboro High, 16:43.0; 43. Randlolph, Gateville #2, 16:55.0; 44. Munson, Gateville #2, 16:58.0; 45. Webb, Gateville #2, 17:05.0; 46. Horton, Gatesville, 17:08.0; 47. Marisela Trejo, Hillsboro High, 17:08.7; 48. Rebekah Bennett, Lake Worth , 17:10.0; 49. Leticia Rodriguez, Palmer HS, 17:24.0; 50. Cristal Compean, Hillsboro High, 17:25.0.

 51. Jamie Hopkins, Ferris, 17:27.0; 52. Aracely Mejia, Ferris, 17:41.0; 53. Haley Murphy, Ovilla Christian, 17:41.4; 54. Alma Moreno, Hillsboro High, 17:47.0; 55. Barney2, Gateville #2, 17:48.0; 56. Julia Reyes, Ferris, 17:52.0; 57. Mariella Contreras, Ferris, 17:57.0; 58. Augeri, Gateville #2, 18:24.0; 59. Ashley Somogyi, Ovilla Christian, 18:33.0; 60. Gladys Mejia, Ferris, 22:27.0.

WOMEN'S JV 3K (Team Results) -- Dallas Skyline JV 98; Red Oak JV 156; Guyer JV 158; Joshua JV 176; Granbury JV 191; Cedar Hill JV 191; Crowley JV 208; Brewer JV 259; Irving MacArthur JV 261; Hamilton JV 261; Killeen Shoemaker JV 266; Poolville JV 334; Midlothian 361; McKinney JV 366; Waxahachie JV 372; Arlington Seguin JV 430; Lancaster JV 435; Waco University JV 468; Waxahachie 637.

WOMEN'S JV 3K (Individuals) -- 1. Janeeka Montgomery, Timberview JV, 13:28.0; 2. Denise Reyes, Irving MacArthur JV, 13:59.0; 3. Christina Vital, Dallas Skyline JV, 14:11.0; 4. Ashley Brown, Killeen Shoemaker JV, 14:28.0; 5. Cheyenne Reams, Joshua JV, 14:34.0; 6. Amanda Travis, McKinney JV, 14:37.0; 7. Lauren Barnett, Cedar Hill JV, 14:38.0; 8. Ashley Boosa, Guyer JV, 14:39.0; 9. Karen Montiel, Timberview JV, 14:41.0; 10. Anne Metzlaff, Rio Vista JV, 14:42.0; 11. Bridgette Brown, Dallas Skyline JV, 14:45.0; 12. Peyton Flemins, Red Oak JV, 14:47.0; 13. Caitlin Whitefield, Granbury HS, 14:48.0; 14. Kaytlin Barnhardt, Timberview JV, 14:52.0; 15. Karmin Ramos, Timberview JV, 14:57.0; 16. Amber Tipton, Timberview JV, 15:01.0; 17. Chelese Hutchinson , Rio Vista JV, 15:06.0; 18. Kim Pritchett, Joshua JV, 15:07.0; 19. Julia Martinez, Red Oak JV, 15:08.0; 20. Brittany Putty, Timberview JV, 15:09.0; 21. Morgan Nolen, Hamilton JV, 15:13.0; 22. Shalequise Davis, Dallas Skyline JV, 15:13.9; 23. Bethany McNeely, Granbury JV, 15:19.0; 24. Kathryn Bier, Cedar Hill JV, 15:22.0; 25. DeVontee Rayford, Crowley JV, 15:24.0; 26. Lydia Sweatt, Dallas Skyline JV, 15:26.0; 27. Caitlin Claver, Joshua JV, 15:27.0; 28. Jennifer Aristondo, Guyer JV, 15:28.0; 29. Chelsea Farley, Guyer JV, 15:29.0; 30. Alex Middlebrook, Granbury HS, 15:30.0; 31. Lorena Rosales, Brewer JV, 15:32.0; 32. Carla Huley, Crowley JV, 15:34.0; 33. Kristin Cloy, Crowley JV, 15:36.0; 34. Cassandra Goodwin, Poolville JV, 15:36.7; 35. Kileigh Allec, Granbury JV, 15:37.0; 36. Nikki Reist, Brewer JV, 15:37.6; 37. Janie Jo Talbert, Guyer JV, 15:38.0; 38. Darrenisia Saul, Waco University JV, 15:39.0; 39. Diana Sustaita, Irving MacArthur JV, 15:40.0; 40. Courtney Dobbs, Poolville JV, 15:40.7; 41. Sarah Wright, Granbury JV, 15:43.0; 42. Suzanne Johnson, Irving MacArthur JV, 15:45.0; 43. Lora Sides, Midlothian , 15:46.0; 44. Jennifer Terry, Red Oak JV, 15:46.3; 45. Leslie Galvan, Irving High, 15:46.7; 46. Savannah Trantham, Godley JV, 15:47.9; 47. Victoria Martinez, Poolville JV, 15:48.9; 48. Lauren Stewart, Red Oak JV, 15:50.0; 49. Janneka Shroats, Granbury HS, 15:51.0; 50. Brianna Rossum, Dallas Skyline JV, 15:52.0.

 51. Amanda Fritts, Godley JV, 15:53.0; 52. Ashley Anderson, Cedar Hill JV, 15:54.2; 53. Danielle Jones, Mesquite Poteet JV, 15:54.6; 54. Michaela Huff, Cedar Hill JV, 15:55.1; 55. Sonal Patel, Hamilton JV, 15:55.6; 56. Dawn Turner, Red Oak JV, 15:56.0; 57. Tiffani Headley, Hamilton JV, 15:56.4; 58. Nicole Brown, Timberview JV, 15:56.8; 59. Valerie Strickland, Red Oak JV, 15:57.0; 60. Diana Martinez, Granbury JV, 15:57.5; 61. Amy Cathey, Granbury JV, 16:01.0; 62. Ifeoma Ezugwu, Arlington Seguin JV, 16:04.0; 63. Jessica Rios, Joshua JV, 16:04.9; 64. Michelle Duncan, Rio Vista JV, 16:05.0; 65. Anerosa Hernandez, Red Oak JV, 16:09.0; 66. Christina Green, Dallas Skyline JV, 16:10.0; 67. Susan Rodriguez, Crowley JV, 16:11.0; 68. Megan Willoughby, Waxahachie JV, 16:14.0; 69. Jamie Walker, Brewer JV, 16:14.9; 70. Allana Grundy, Killeen Shoemaker JV, 16:16.0; 71. Leigha Minton, Waxahachie JV, 16:17.0; 72. Courtney Butcher, Midlothian , 16:18.0; 73. Hilary Hernandez, Waxahachie JV, 16:18.3; 74. Alanah Lawrason, Killeen Shoemaker JV, 16:19.0; 75. Maci Spears, Brewer JV, 16:19.7; 76. Tiffany Sitton, Guyer JV, 16:20.0; 77. Deshan Peoples, Killeen Shoemaker JV, 16:20.6; 78. Christina Sevier, Red Oak JV, 16:21.0; 79. Bridgette Stewart, Guyer JV, 16:24.0; 80. Jordan Gayton, Lake Worth JV, 16:25.0; 81. Quandacia Lane , Lancaster JV, 16:26.0; 82. Kandey Turner, Hamilton JV, 16:28.0; 83. Vanessa Parham, Killeen Shoemaker JV, 16:30.0; 84. Jamesha Mulinax, Crowley JV, 16:32.0; 85. Ieesha Gatson, Lancaster JV, 16:33.0; 86. Chelsey Slay, Cedar Hill JV, 16:35.0; 87. Akeshia Thomas, Crowley JV, 16:36.5; 88. Danni Neely, Godley JV, 16:37.0; 89. Mandi Eldredge, Brewer JV, 16:39.0; 90. Kyrah Vaughn, Arlington Seguin JV, 16:40.0; 91. Kenya Torres, Joshua JV, 16:41.0; 92. Bailie Marwitz, Hamilton JV, 16:42.0; 93. Houston Granger, McKinney JV, 16:42.6; 94. Krista Minton, Waxahachie JV, 16:45.0; 95. Zoriada Chaheine, Ennis JV, 16:46.0; 96. Gabby Martinez, Red Oak JV, 16:51.0; 97. Emily Bramlett, Midlothian , 16:52.0; 98. stephanie Thomas, Arlington Seguin JV, 16:57.0; 99. Jamie Shaw, Midlothian , 17:00.0; 100. Vonkisha Baker, Lancaster JV, 17:02.0.

 101. Courtney Eason, McKinney JV, 17:02.5; 102. Shirley Mitchell, Lancaster JV, 17:03.0; 103. Kayla Burgess, Irving MacArthur JV, 17:06.0; 104. Lana Goleman, Rio Vista JV, 17:08.0; 105. Morgan Anderson, Crowley JV, 17:11.0; 106. Arielle Harris, Waco University JV, 17:12.0; 107. Rachel Wolf, Mesquite Poteet JV, 17:15.0; 108. Kayle Thomas, Brewer JV, 17:17.6; 109. Brianne Howard, McKinney JV, 17:17.9; 110. Jennifer Little, Brewer JV, 17:18.0; 111. Krysta McKinnon, Midlothian , 17:19.0; 112. Miriam Tello, Granbury JV, 17:25.0; 113. Meghan Hokonson, Granbury JV, 17:26.0; 114. Jennifer Files, Mesquite Poteet JV, 17:28.0; 115. Ashleigh Dobson, Killeen Shoemaker JV, 17:29.0; 116. Priscilla Fonseca, Irving MacArthur JV, 17:30.0; 117. Krista King, Crowley JV, 17:34.0; 118. Leanna Smith, Midlothian , 17:35.0; 119. Mary Robinson, Timberview JV, 17:39.3; 120. Dominique Rodriguez, Killeen Shoemaker JV, 17:39.7; 121. Sara Blanco, Lake Worth JV, 17:40.0; 122. Elizabeth Chavez, Irving MacArthur JV, 17:43.2; 123. Janelle Gallagher, McKinney JV, 17:43.5; 124. Nikole Watkins, Joshua JV, 17:45.0; 125. GIna Marshall, Joshua JV, 17:46.0; 126. Courtney Scott, Red Oak JV, 17:47.0; 127. Araceli Valencia , Irving MacArthur JV, 17:51.0; 128. Samantha Hintz, Red Oak JV, 17:52.0; 129. Shantaria Rhodes, Waco University JV, 17:54.0; 130. Laurabeth Penny, Arlington Seguin JV, 17:57.0; 131. Lindsey Richtsmeier, Red Oak JV, 17:59.0; 132. Jamie Groce, Poolville JV, 18:00.0; 133. Maria Rodriguez, Lake Worth JV, 18:02.0; 134. Gabriela Bahena, Waxahachie JV, 18:06.0; 135. Alexis Johns, Arlington Seguin JV, 18:08.0; 136. Morgan Miller, McKinney JV, 18:08.5; 137. Brittany Tarver, Red Oak JV, 18:10.0; 138. Audrey Savins, Midlothian , 18:14.0; 139. Alicia Schaeffer, Waxahachie JV, 18:18.0; 140. Brittney Morris, Ennis JV, 18:20.0; 141. Michaela Pounds, Granbury HS, 18:21.0; 142. Johanna Sanchez, Dallas Skyline JV, 18:26.0; 143. Sarah May, McKinney JV, 18:38.0; 144. Jarmin Tunstall, Killeen Shoemaker JV, 18:39.0; 145. Aleisha Tunstall, Killeen Shoemaker JV, 18:41.0; 146. Maritza Aguilar, Waxahachie, 18:43.0; 147. Shelby Tipton, Granbury JV, 18:43.6; 148. Natasha Higgins, Killeen Shoemaker JV, 18:44.0; 149. Kathleen Rojas, Arlington Seguin JV, 18:47.0; 150. Angelika Vega, Waco University JV, 18:51.0.

 151. Ashton Skinner, Poolville JV, 18:54.0; 152. Ilse Olvera, Waco University JV, 18:55.0; 153. Diandra Gabriel, Lancaster JV, 18:57.0; 154. Mireya Chavez, Arlington Seguin JV, 18:58.0; 155. Rence Padilla, Red Oak JV, 18:59.0; 156. Alicen Mattison, Killeen Shoemaker JV, 19:00.0; 157. Shardae Henry, Mesquite Poteet JV, 19:05.0; 158. Florestella Carillo, Waxahachie JV, 19:10.0; 159. Lakesha McCoy, Killeen Shoemaker JV, 19:30.0; 160. Angela Bell, Guyer JV, 19:33.0; 161. Chaniqua Corinealdi, Killeen Shoemaker JV, 19:34.0; 162. Karina Romas, Arlington Seguin JV, 19:36.0; 163. Christine Vang, Midlothian , 19:37.0; 164. Iroyanne Forman, Arlington Seguin JV, 19:40.0; 165. Cierra Wilson, Arlington Seguin JV, 19:50.0; 166. Curtisha Wilson, Arlington Seguin JV, 19:53.0; 167. Elise Rodriguez, Irving MacArthur JV, 19:57.0; 168. NaTalie Jefferson, Arlington Seguin JV, 19:59.0; 169. Julia Mahan, Killeen Shoemaker JV, 20:00.0; 170. Michael Parham, Killeen Shoemaker JV, 20:05.0; 171. Kayla Brooks, Poolville JV, 20:16.0; 172. Sage Nix, Hamilton JV, 20:18.0; 173. Ashleigh Todd, Arlington Seguin JV, 20:26.0; 174. Chelsea Amberson, Arlington Seguin JV, 20:32.0; 175. Brandy Morris, Joshua JV, 20:34.0; 176. Patricia Monreal, Red Oak JV, 20:38.0; 177. Kiara Johns, Killeen Shoemaker JV, 20:43.0; 178. Courtney Garcia, Ennis JV, 20:46.0; 179. Brenda Gomez, Irving High, 20:53.0; 180. Alyssa Lee, Timberview JV, 21:02.0; 181. Amanda Campos, Ennis JV, 21:14.0; 182. Melissa Gonzalez 1, Red Oak JV, 21:17.0; 183. Alyssa Gonzalez 1, Waco University JV, 21:17.8; 184. Darcy Stewart, Guyer JV, 21:25.0; 185. Alisia Muhammad, Arlington Seguin JV, 21:41.0; 186. DeAmber Goodson, Waxahachie, 21:44.0; 187. Ariel Kennard, Crowley JV, 21:58.0; 188. Kortney Clark, Waxahachie JV, 22:00.0; 189. Katelyn Neff, Waxahachie JV, 22:03.0; 190. Nayeli Garza, Waxahachie, 22:12.0; 191. Jessica Guerrero, Waxahachie, 22:16.0; 192. Kamry Vance, Lancaster JV, 22:17.0; 193. Peyton Aycock, Red Oak JV, 22:19.0; 194. Mari Camargo, Waco University JV, 22:20.0; 195. Kia Vance, Lancaster JV, 22:21.9; 196. Krystal Hurd, Lancaster JV, 22:24.0; 197. Stephanie Pape, Red Oak JV, 23:12.0; 198. Tabbitha Downs, Killeen Shoemaker JV, 23:33.0; 199. Minerva Bahena, Waxahachie JV, 23:45.0; 200. Mireya Pena, Waxahachie, 23:58.0.  201. Kai Franklin, Arlington Seguin JV, 24:00.1;

MEN'S 4A-5A V (Team Results) -- Midlothian 56; Timberview 108; Cedar Hill 115; Granbury HS 151; Guyer HS 163; Haltom HS 164; McKinney HS 209; Dallas Skyline 211; Red Oak 239; Crowley High 249; Ennis HS 253; Arlington Lamar 262; North Crowley 271; Lancaster 308; Brewer HS 347; Waxahachie 372; Arlington Seguin 394.

MEN'S 4A-5A V (Individuals) -- 1. Kyle Lister, Midlothian , 15:14.0; 2. Terry Williams, Timberview, 15:29.0; 3. Neal Ellis, Midlothian , 15:43.0; 4. Raylon Evans, Midlothian , 15:44.0; 5. Jim Stitt, Timberview, 15:48.0; 6. Taylor Logan, Timberview, 15:49.0; 7. Will Brewer, Arlington Lamar, 16:06.0; 8. Rufino Rodriguez, Granbury HS, 16:08.0; 9. Cody Carney, Irving MacArthur, 16:09.0; 10. Wooden Perry, Crowley High, 16:11.0; 11. Weston Shellenberger, Granbury HS, 16:12.0; 12. Samuel Lewis, Cedar Hill, 16:30.0; 13. Sam Emerson, Midlothian , 16:31.0; 14. Jodale Burkley, Dallas Skyline, 16:35.0; 15. Chad Nahoolewa, McKinney HS, 16:36.0; 16. Morgan Graham, Ennis HS, 16:43.0; 17. Allen Bennett, Cedar Hill, 16:45.0; 18. Matthew Gurajado, Timberview, 16:45.2; 19. Brian Cardenas, Irving MacArthur, 16:45.5; 20. Kayode Popoola, Cedar Hill, 16:50.0; 21. Cameron Vernier, McKinney HS, 16:50.5; 22. Felipe Contreras, Haltom HS, 17:01.0; 23. Todd Denson, Guyer HS, 17:03.0; 24. Juan Lopez, Granbury HS, 17:04.0; 25. Michael Warren, Ennis HS, 17:07.0; 26. Dakota Sieber, Haltom HS, 17:11.0; 27. Ben Allen, Cedar Hill, 17:14.0; 28. Howard Shepard, Dallas Skyline, 17:15.0; 29. Michael Bergman, Guyer HS, 17:15.5; 30. Michael Hintz, Red Oak, 17:20.0; 31. Justin Thomas, North Crowley , 17:21.0; 32. Antwan Cobbin, Lancaster, 17:23.0; 33. Keenan McKinney, Crowley High, 17:24.0; 34. Colton Dickerson, Haltom HS, 17:25.0; 35. Ramon Medina, Haltom HS, 17:25.5; 36. Kevin Montemayor, Ennis HS, 17:30.2; 37. Kyle Badaracco, Guyer HS, 17:30.5; 38. Matt Tucker, Joshua, 17:31.0; 39. Colby Brooks , Midlothian , 17:32.0; 40. Brandon Adameik, Red Oak, 17:33.0; 41. Michael Garza, Guyer HS, 17:33.5; 42. Brent Williams, Arlington Lamar, 17:34.0; 43. James Crawford, Arlington Lamar, 17:34.5; 44. David Bernal, Dallas Skyline, 17:41.0; 45. Lee Cunningham, Guyer HS, 17:42.0; 46. Tyler Fedewisch, Waxahachie, 17:43.0; 47. Wade Denton, Guyer HS, 17:48.0; 48. Danny Blackburn, Cedar Hill, 17:51.0; 49. Hunter Mayo, Granbury HS, 17:52.0; 50. Chris Frierson, Lancaster, 17:53.0.

 51. Nathan Stephenson, Haltom JV, 17:55.0; 52. Dylon Archer, Granbury JV, 17:55.2; 53. Tyler Abbott, Brewer HS, 17:55.5; 54. Jake Powers, North Crowley , 17:56.0; 55. Calvin Overbay , Red Oak, 17:57.0; 56. Travis Steadman, North Crowley , 18:01.0; 57. Jose Franco, McKinney HS, 18:02.0; 58. Mitchell Thomas, North Crowley , 18:02.5; 59. Ryan Allen, Guyer HS, 18:03.0; 60. Alex Deleon, Haltom HS, 18:04.0; 61. Hector Vasquez, Irving MacArthur, 18:06.0; 62. Robert Lee, Crowley High, 18:08.0; 63. Eric Johnson, McKinney HS, 18:09.0; 64. Alex Claus, Midlothian , 18:14.0; 65. Corey Franco, Crowley High, 18:17.0; 66. Leon Chavez, Red Oak, 18:18.0; 67. Mario Noriega, Dallas Skyline, 18:19.0; 68. Bryan Keese, Cedar Hill, 18:22.0; 69. Joseph Ortega, Brewer HS, 18:23.0; 70. Andy Palmer, Red Oak, 18:24.0; 71. Nicholas Henney, Granbury JV, 18:25.0; 72. Kevin Tatlock, Granbury HS, 18:26.0; 73. David Tovar, Brewer HS, 18:28.0; 74. Mark Alexander, McKinney HS, 18:29.0; 75. Daniel Arevalo, Joshua, 18:30.0; 76. Garrett Fellers, Arlington Seguin , 18:31.0; 77. Elliott Marshall, Midlothian , 18:38.0; 78. Alex Flores, Dallas Skyline, 18:41.0; 79. Chris Boddie, Arlington Seguin , 18:42.0; 80. Ahkeem Banks, Lancaster, 18:43.0; 81. Juan Barrera, Arlington Seguin , 18:46.0; 82. James Briley, Dallas Skyline, 18:49.0; 83. Estavan Silva, Irving MacArthur, 18:50.0; 84. Devin Patton, Cedar Hill, 18:50.5; 85. Matt Standefer, Arlington Lamar, 18:53.0; 86. Gabriel Martinez, Waxahachie, 18:54.0; 87. Eric Chavez, Red Oak JV, 18:56.0; 88. Curtis Williams, Timberview, 18:58.0; 89. Chase Hamilton, Lancaster, 19:10.0; 90. Kwamane Jones, Lancaster, 19:18.0; 91. Heath Hernandez, Waxahachie, 19:19.0; 92. Benjamin Skroh, Ennis HS, 19:22.0; 93. Alan Ritchie, Waxahachie, 19:24.0; 94. Chris Reist, Brewer HS, 19:25.0; 95. Collin Feik, Arlington Lamar JV, 19:26.0; 96. Richard Brown, Timberview, 19:30.0; 97. John Williams, Joshua, 19:38.0; 98. Zach Barker, Brewer HS, 19:44.0; 99. Isaac Frias, Arlington Seguin , 19:47.0; 100. Donald Kirschner, Waxahachie, 19:47.5.

 101. Harris Rana, North Crowley , 19:50.0; 102. Alex Vila, Red Oak, 19:51.0; 103. Garrett Keeler, Waxahachie, 19:52.0; 104. Ryan Nunley, Joshua, 19:55.0; 105. Tony Terry, Brewer HS, 19:56.0; 106. Greg Cook, Lancaster, 19:59.0; 107. Erron Debose, Crowley High, 20:12.0; 108. Mike Lynn, Arlington Seguin , 20:34.0; 109. Vince Davilla, Arlington Seguin , 20:48.0; 110. Chris Pickens, Arlington Seguin , 21:09.0; 111. J.D. Abbott, Brewer HS, 21:26.0; 112. Devin Davis, Ennis HS, 21:45.0; 113. Marquette Burnette, Arlington Lamar, 21:48.0; 114. Luke Harvey, Waxahachie, 21:51.0; 115. Alex Teator, Arlington Lamar, 22:20.0

MEN'S 1A - 3A V (Team Results) -- Gatesville 56; Poolville HS 76; Ovilla Christian 84; Midlothian 96; Lake Worth 110; Ferris 113; Cedar Hill JV 139; Palmer HS 218.

MEN'S 1A - 3A V (Individuals) -- 1. Taylor Gill, Lake Worth , 16:32.0; 2. Ray Moreno, Ferris, 17:16.0; 3. Kevin Frost, Ovilla Christian, 17:18.0; 4. Joe Karm, Poolville HS, 17:23.0; 5. Kyle Lofton, Gatesville, 17:26.0; 6. Dylan Littlejohn, Godley, 17:28.0; 7. Jacob Pickle, Ovilla Christian, 17:30.0; 8. Cody Covin, Lake Worth , 17:37.0; 9. Tommy Gould, Cedar Hill JV, 17:47.0; 10. James Snow, Ovilla Christian, 17:53.0; 11. Tyler Campbell, Gatesville, 17:55.0; 12. Halston Portalez, Poolville HS, 18:01.0; 13. Chance Taylor, Gatesville, 18:03.0; 14. Alex Aviles, Gatesville, 18:04.0; 15. Bobby Gibson, Poolville HS, 18:18.0; 16. Jun Jun Samayo, Poolville HS, 18:23.0; 17. Larrett McCoy, Gatesville, 18:31.0; 18. Jon Sides, Midlothian , 18:32.0; 19. Logan Winnett, Godley, 18:33.0; 20. Ryan Hatcher, Midlothian , 18:34.0; 21. Ryne Alber, Midlothian , 18:35.0; 22. Gabe Avila, Midlothian , 18:40.0; 23. Omar Contreras, Ferris, 18:54.0; 24. Cameron Lowman, Midlothian , 18:56.0; 25. Stevie Sowders, Gatesville, 19:03.0; 26. Sirasang, Gateville #2, 19:07.0; 27. Joe Johnson, Midlothian , 19:08.0; 28. Ben Weems, Hamilton High, 19:09.0; 29. Johannes Utsch, Midlothian , 19:10.0; 30. Jesse Vaniwey, Ferris, 19:18.0; 31. John Schoonover, Ovilla Christian, 19:18.5; 32. Joshua Powell, Ferris, 19:23.0; 33. Dane Hardy, Cedar Hill JV, 19:24.0; 34. Emerick Hernandez, Lake Worth , 19:25.0; 35. Jacob Livar, Lake Worth , 19:30.0; 36. Ricky Gibson, Poolville HS, 19:37.0; 37. Chris Pittman, Hillsboro High, 19:39.0; 38. Dillion Broadnax, Cedar Hill JV, 19:40.0; 39. Francisco Simon, Hillsboro High, 19:42.0; 40. Vance Washko, Cedar Hill JV, 19:55.0; 41. Nick Jegstrup, Cedar Hill JV, 20:01.0; 42. Benny Martinez, Ferris, 20:02.0; 43. Edgar Vega, Ferris, 20:07.0; 44. Justin Barnett, Cedar Hill JV, 20:07.8; 45. Zack Hardin, Godley, 20:16.0; 46. Jon Hardin, Poolville JV, 20:30.0; 47. Caleb Rudolph, Ovilla Christian, 20:37.0; 48. Gerardo Martinez, Hillsboro High, 20:45.0; 49. Tye Zmolik, Palmer HS, 20:47.0; 50. Cody Mullins, Lake Worth , 20:49.0.

 51. Austin Koehler, Hamilton High, 21:02.0; 52. Justin Morgan, Palmer HS, 21:04.0; 53. Luke Price, Palmer HS, 21:07.0; 54. Henning Flores, Lake Worth , 21:07.8; 55. Colby Cottongame, Palmer HS, 21:09.0; 56. Robert Trejo, Hillsboro High, 21:09.6; 57. Jacob Lopez, Lake Worth , 21:36.0; 58. Rhys Remar, Cedar Hill JV, 21:50.0; 59. Brandon McDowra, Palmer HS, 21:57.0

MEN'S JV 5K (Team Results) -- Waco University JV 39; Guyer JV 67; Red Oak JV 148; Granbury JV 161; Irving JV 177; Dallas Skyline JV 201; Haltom JV 224; Cedar Hill JV 242; Midlothian 281; Arlington Seguin JV 312; Gateville #2 332; McKinney JV 333; Crowley JV 372; Ferris JV 394; Brewer JV 403; Ennis JV 412; Waxahachie JV 469; Joshua JV 517.

MEN'S JV 5K (Individuals) -- 1. Ivan Meza, Irving JV, 16:35.0; 2. Manuel Cruz, Waco University JV, 17:42.0; 3. Calvin Clark, Cedar Hill JV, 17:57.0; 4. Cory Allen, Guyer JV, 17:58.0; 5. Dani Cienfuegos, Waco University JV, 17:59.3; 6. Chad Krumrine, Granbury JV, 17:59.8; 7. Dan Escabedo, Waco University JV, 18:03.0; 8. Gerardo Del Olmo, Guyer JV, 18:06.0; 9. Kameron Greenwade, Timberview JV, 18:13.0; 10. Luis Gomez, Waco University JV, 18:16.0; 11. Zach Lozano, Red Oak JV, 18:17.0; 12. Joe Aristondo, Guyer JV, 18:19.0; 13. Meyers, Gateville #2, 18:29.0; 14. Obed Zungura, Ennis JV, 18:29.8; 15. Jose Galvan, Waco University JV, 18:32.0; 16. Hector Levya, Guyer JV, 18:41.0; 17. Anthony Miller, Dallas Skyline JV, 18:42.0; 18. Atresh Sanne, Timberview JV, 18:45.0; 19. Rafael Bustamante, Haltom JV, 18:46.0; 20. Cody Tipton, Timberview JV, 18:47.0; 21. Tyler Hodgson, Irving JV, 18:47.5; 22. Jordane Strain, Granbury JV, 18:53.0; 23. Orlando Martinez , Haltom JV, 18:59.2; 24. David Rayo, Dallas Skyline JV, 18:59.9; 25. Nolan Abshere, Red Oak JV, 19:00.0; 26. Denarrian Dupree, Dallas Skyline JV, 19:01.3; 27. Juan Martinez, Guyer JV, 19:01.7; 28. Chris Cole, Cedar Hill JV, 19:02.0; 29. Ethan Wagner, Crowley JV, 19:07.0; 30. Ben Pannell, Dallas Skyline JV, 19:10.0; 31. Jose Reyes, McKinney JV, 19:11.0; 32. Alex Walford, Guyer JV, 19:13.0; 33. Aouda Abdul, Irving JV, 19:14.0; 34. Matt Bean, Guyer JV, 19:16.0; 35. Ryan Silmon, Guyer JV, 19:17.5; 36. Walter Rubio, Timberview JV, 19:17.9; 37. J.P. Futrell, Rio Vista JV, 19:21.0; 38. Dexter Brady, Red Oak JV, 19:22.3; 39. Tony Del Olmo, Guyer JV, 19:22.8; 40. Stine Aaron, Red Oak JV, 19:23.0; 41. Robert Loya, Irving MacArthur JV, 19:24.0; 42. Davis Cearly, Midlothian , 19:28.0; 43. Haden Crisman, Red Oak JV, 19:32.0; 44. George Escobar, Guyer JV, 19:37.0; 45. Omar Yanez, Guyer JV, 19:39.0; 46. Ryan Luedeker, Granbury JV, 19:42.0; 47. Noel Ramos, Timberview JV, 19:44.0; 48. Clayton Stanford, Red Oak JV, 19:45.0; 49. Michael Sager, Granbury JV, 19:46.0; 50. Andrew Diaz, Timberview JV, 19:47.0.

 51. Francisco Gonzalez, Timberview JV, 19:50.0; 52. Zach Toombs, Red Oak JV, 19:51.2; 53. Jose Hernandez, McKinney JV, 19:51.6; 54. Chris Hogan, Timberview JV, 19:55.0; 55. Seth Powers, Midlothian , 19:57.0; 56. Jeff Hughes, Crowley JV, 19:59.0; 57. Dustin Harris, Rio Vista JV, 20:00.0; 58. Kyle Keating, Granbury JV, 20:01.0; 59. Zach Strueby, Midlothian , 20:02.0; 60. Justin McKinney, Cedar Hill JV, 20:03.0; 61. Schuler Hill, North Crowley JV, 20:04.0; 62. Landon Scott, Poolville JV, 20:06.0; 63. Walters, Gateville #2, 20:09.0; 64. Thomas Klein, Arlington Seguin JV, 20:10.0; 65. Scott Paterson, Arlington Seguin JV, 20:11.0; 66. Daniel Henney, Granbury JV, 20:12.0; 67. Leroy Sullivan, Rio Vista JV, 20:12.9; 68. David Gonzalez, Red Oak JV, 20:13.0; 69. Gustavo Bonilla, Haltom JV, 20:15.0; 70. Carlos Reyes, Irving MacArthur JV, 20:16.0; 71. Jose Ramirez, Ferris JV, 20:19.5; 72. Austin Barker, Brewer JV, 20:20.0; 73. Ryan Pierce, Red Oak JV, 20:22.0; 74. Victor Padilla, Irving JV, 20:25.3; 75. Eduardo Castro, Haltom JV, 20:26.0; 76. Eddie Graciano, Irving JV, 20:34.0; 77. Velton Flowers, Arlington Seguin JV, 20:35.0; 78. Guadalupe Salazar, Haltom JV, 20:43.0; 79. Nathan Loftus, McKinney JV, 20:47.0; 80. Tyler Miller, Granbury JV, 20:47.6; 81. Eric Perez, Timberview JV, 20:49.0; 82. Lauren Hanohano, Arlington Seguin JV, 20:50.0; 83. Kevin Keating, Granbury JV, 20:50.8; 84. Sonny Martinez , Midlothian , 20:52.1; 85. Anthony Hill, Godley JV, 20:53.0; 86. Jonathan Hernandez, Granbury JV, 20:55.0; 87. Yohan Seol, Brewer JV, 20:57.0; 88. Dusti Hendrix, Ovilla Christian JV, 20:59.0; 89. Trevor Moore, Guyer JV, 21:04.0; 90. Jason Gradburg, Palmer JV, 21:06.0; 91. Bobby Gabbert, Brewer JV, 21:07.9; 92. Michael Ringer, Cedar Hill JV, 21:08.0; 93. Uriel Garcia, Ferris JV, 21:11.0; 94. Jordon Flowers, Arlington Seguin JV, 21:12.0; 95. Ethan Maners, Red Oak JV, 21:13.0; 96. Alfonso Mares, Haltom JV, 21:13.7; 97. Tory Carpenter, Irving MacArthur JV, 21:14.0; 98. Navarez, Gateville #2, 21:16.0; 99. Andrew Moehlman, Midlothian , 21:17.0; 100. Neilon Basoed, Irving JV, 21:18.0.

 101. Adburto Perez, Ennis JV, 21:23.0; 102. Chris Stewart, Timberview JV, 21:24.0; 103. Michael Pace, Granbury JV, 21:25.0; 104. Tyler Morel, Palmer HS, 21:29.0; 105. Justin McCormick, Red Oak JV, 21:31.0; 106. Kelly Joseph, Crowley JV, 21:32.0; 107. Ishmail Tetteh, Timberview JV, 21:32.3; 108. Trent Trammel, Midlothian , 21:32.6; 109. Gilbert Ojeda, Ferris JV, 21:32.9; 110. Webb, Gateville #2, 21:33.7; 111. Roy Velasco, Haltom JV, 21:34.4; 112. Sam Ray, Granbury JV, 21:34.8; 113. Nick Rios, Arlington Seguin JV, 21:35.1; 114. Malik Conner, North Crowley JV, 21:37.0; 115. Arturg Perez, Ferris JV, 21:38.0; 116. Jannis Kuhl, Waxahachie JV, 21:40.0; 117. Sang Tran, Arlington Seguin JV, 21:43.0; 118. Jose Posada, Haltom JV, 21:50.0; 119. Michael Benavidez, Cedar Hill JV, 21:51.0; 120. Andrew Smith, Waxahachie JV, 21:52.0; 121. Jim Norton, Granbury JV, 21:52.9; 122. Arbjon Shemo, Joshua JV, 21:56.0; 123. Trevor Lanning, Timberview JV, 21:57.0; 124. Jose Olivio, Haltom JV, 21:57.4; 125. Aycock Nick, Red Oak JV, 21:58.0; 126. Jaydeep Patel, Irving MacArthur JV, 22:00.0; 127. Alfredo Franco, McKinney JV, 22:03.0; 128. Kole Lowman, Midlothian , 22:04.0; 129. Chris Zeptner, Midlothian , 22:05.0; 130. AJ Berning, Waxahachie JV, 22:06.0; 131. Chase Woodhouse, Waxahachie JV, 22:06.6; 132. Zach Gnoza, Red Oak JV, 22:09.0; 133. Samuel Bonilla, Irving JV, 22:14.0; 134. Paul Moore, Guyer JV, 22:16.0; 135. Amos Mundendi, Timberview JV, 22:17.0; 136. Zaccheus Johnson, Cedar Hill JV, 22:21.0; 137. Michael De Los Santos , Midlothian , 22:22.1; 138. Eduardo Ramirez, Ennis JV, 22:22.7; 139. Matt Athon, Midlothian , 22:24.1; 140. Jose Alcaraz, Ferris JV, 22:26.0; 141. Jeremy Brantey, Poolville JV, 22:30.9; 142. Gustavo Rodriguez, Haltom JV, 22:31.0; 143. Kurt Kreusel, Granbury JV, 22:32.0; 144. Mark Campbell, McKinney JV, 22:33.0; 145. Justin Oest, Joshua JV, 22:34.0; 146. Chris Nail, Crowley JV, 22:35.0; 147. Tony Tran, Arlington Seguin JV, 22:38.0; 148. Cody Patrick, Brewer JV, 22:42.0; 149. Steffan Hill, North Crowley JV, 22:44.0; 150. Corey Carrasco, Irving JV, 22:45.0.

 151. Austin Jackson, Granbury JV, 22:45.9; 152. Austin Cole, Brewer JV, 22:46.0; 153. Greg Contreras, Irving JV, 22:46.7; 154. Caleb Nickell, Ovilla Christian JV, 22:47.0; 155. Carlos Calderon, Ovilla Christian JV, 22:51.0; 156. Christian Perez, Dallas Skyline JV, 22:53.0; 157. Brandon Kondracki, Guyer JV, 22:54.0; 158. Ignacio Jiminez, Joshua JV, 22:59.6; 159. Elmer Vasquez, Haltom JV, 23:00.0; 160. Colton Bivens, Joshua JV, 23:01.0; 161. Jorge Medina, Arlington Seguin JV, 23:05.0; 162. Jordan Castro, Haltom JV, 23:16.0; 163. Osvaldo Martinez, Haltom JV, 23:21.0; 164. Trevor Smith, Waxahachie JV, 23:26.0; 165. Herman Carrillo, Brewer JV, 23:31.0; 166. Jamie Contreras, Haltom JV, 23:34.0; 167. Lam, Gateville #2, 23:38.0; 168. Ulises Robles, Haltom JV, 23:42.0; 169. Conrad Bates, Waxahachie JV, 23:45.0; 170. Chad Wuerch, Red Oak JV, 23:49.0; 171. Phillip Czarnecki, Granbury JV, 23:52.0; 172. Douglas Martinez, Haltom JV, 23:53.0; 173. Ryan Ahrend, Haltom JV, 23:56.0; 174. Ethan Sarp, Timberview JV, 23:59.0; 175. Taylor James, Godley JV, 24:00.0; 176. Nick Lozano, Red Oak JV, 24:07.0; 177. Edher Paniagua, Haltom JV, 24:17.0; 178. Luke Bibby, Ennis JV, 24:27.0; 179. Paolo Corea, Haltom JV, 24:30.0; 180. Timothy Mojica, Ennis JV, 24:31.0; 181. Jackie Moore, Red Oak JV, 24:38.0; 182. Westbrook, Gateville #2, 25:00.0; 183. Therron Blanchard, Arlington Seguin JV, 25:08.0; 184. Kirk Browne, Red Oak JV, 25:25.0; 185. Aaron Parker, Red Oak JV, 25:27.0; 186. Miguel Hernandez, Irving JV, 25:38.8; 187. Worley Garrick, Irving JV, 25:40.0; 188. Tommy Cherry, Midlothian , 25:41.0; 189. Zac Edwards, Crowley JV, 26:02.0; 190. Jordan Smith, Palmer JV, 26:09.0; 191. Aidan Delarosa, Haltom JV, 26:31.0; 192. Victor Lopez, Haltom JV, 26:35.0; 193. Brady Levin, Palmer JV, 26:35.9; 194. Jonathan Cardona, Haltom JV, 26:38.0; 195. Trey Wetterman, McKinney JV, 27:03.0; 196. Collin Roland, Midlothian , 27:12.0; 197. Louis Hamady, Midlothian , 27:35.0; 198. Mario House, Timberview JV, 27:36.0; 199. Alan Lopez, Joshua JV, 28:09.0; 200. Hector Esparza, Red Oak JV, 28:09.5.

 201. Talon Jones, North Crowley JV, 28:23.0; 202. Daniel Bonilla, Haltom JV, 29:07.0; 203. Marco Ramirez, Irving JV, 29:14.0; 204. Ruben Ramirez, Ferris JV, 30:53.0; 205. Coleman Cochrane, Brewer JV, 30:59.0; 206. Anthony Salas, Irving JV, 31:01.0; 207. Erick Gonzalez, Irving JV, 31:19.0; 208. Chance Fulton, Palmer JV, 31:21.0; 209. Josh Christensen, Waxahachie JV, 31:37.0; 210. Brown, Gateville #2, 31:42.0

 

Copyright 2008 Phil Murray